"PEZZETTINO" YARATICI OKUMA ATÖLYESİ

Leo Lionni’nin İtalyanca’da parçacık anlamına gelen “Pezzettino” adlı kitabından yola çıkarak gerçekleştirdiğimiz yaratıcı okuma atölyemizde 5-6 yaş grubundaki çocuklarımız ile “Ben kimim?” sorusuna yanıt arayarak fiziki ve sosyal varlığımızı düşündük.

Pezzettino’nun kim olduğunu bulmak için düştüğü yolda kendini tanıması ve “Ben kendimim” diyerek öz varlığının farkına varmasının anlatıldığı kitabın atölyesinde, yaratıcı okuma tekniklerinin kullanımı ile etkin ve düşünerek okuma becerilerimizi pekiştirdik. Sorular, oyunlar, canlandırmalarla eğlence dolu geçen atölyemizin sonunda kendi Pezzettino’larımızı yaparak yaratıcılığımızı sergiledik.

Etkinlik içeriklerimize Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını dahil ederek çocuklarımızı çevreye ve topluma duyarlı bireyler olarak küresel amaçlar hakkında düşünmeye ve bireysel sorumluluk almaya çağırıyoruz.

Bu atölyemiz de yaratıcı okuma teknikleri ve değerler eğitimi içerikleri ile BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 4. Maddesi olan “Nitelikli Eğitim” amacını kapsamaktadır.

Masal Şatosunun kazanım odaklı ve farklı konseptlerdeki etkinlikleri devam edecektir.

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR